fbpx

Plastové poštovní obálky

černobílé obálky, barevné, obálky, s potiskem, výroba, bezva obaly, výroba černobílých obálek, výroba poštovních obálek, výroba ldpe obálek, rozměry obálek, Plastové obálky bílé,

Plastové poštovní obálky určitě znáte. Jsou to ty černobílé igelitové sáčky, ve kterých se posílá oblečení z internetových obchodů. Někdy jsou i bílé, ale více se používají černobílé popřípadě s potiskem.

 

Materiál a jeho vlastnosti

 

Obálky jsou vyrobené z LDPE což je polyethylen s nízkou hustotou, někdy označován jako nízkohustotní polyethylen. Zkratka je z anglického názvu Low Density Polyethylene. Občas se používá i zkratka PE-LD. Tento materiál je netoxický a bez zápachu.

Folie vyrobená z tohoto materiálů je odolná proti protržení a průrazu ostrými předměty. Při mechanickém namáhání se natahuje, ale nepraská.

Při výrobě černobílé folie se černá vrstva spojí s bílou vrstvou ve speciálním zařízení v jeden celek. Po spojení je síla folie 60 µm.

 

Jak se vyrábí plastové obálky

 

Základním polotovarem pro výrobu obálek je plochá folie. Ta se vloží do výrobní linky. Při průchodu strojem se folie složí tak, aby černá strana byla uvnitř a bílá z vnějšku. Protože je obálka uvnitř černá, tak je neprůhledná. Při skládání vznikne klopa, na kterou se přilepí lepící páska.

Dalším krokem je nalepení permanentní lepící pásky na klopu. Tato páska je přelepena ochranným proužkem. Lepící pásku lze na objednávku přilepit ve dvou řadách a mezi pásky lze přidat perforaci pro pohodlné rozbalení.

Poslední krok je provedení odpalovaného sváru. Je to kombinace vysoké teploty a síly, která působí daný čas na správné místo. Takový svár je pak kvalitní a pevný a obálka je hotová.

 

Dodatečné úpravy během výroby

 

Na klopu lze přidat další lepící pásku a perforaci pro otevření. Obchodník obálku naplní a použije první lepící pásku. Koncový zákazník pak obálku pohodlně otevře díky perforaci a když se rozhodne zboží vrátit, využije druhou lepící pásku, obálku uzavře a odešle zpět. Zákazník tak nemusí řešit, do čeho zboží při vrácení zabalit.

Při průchodu výrobní linkou lze přidat podélný svár a do spodní části obálky vyseknout průhmat pro nošení v ruce jako tašku.

Zajímavou úpravou plastových obálek je přidání transparentní kapsy na štítek pro přepravce. Výhodu je, že papírový štítek není přilepený k obálce, ale je volně vložený v kapse. Taková obálka je po vyjmutí štítku plně recyklovatelná.

Další informace na stránce produktů ZDE.